Erytrytol 1 kg zapewni Ci lepsze zdrowie

Co to jest erytrytol?

Erytrytol 1 kg jest substytutem cukru, który naturalnie występuje w niektórych owocach i sfermentowanej żywności. Nie ma takiego samego wpływu na poziom cukru we krwi jak inne alkohole cukrowe, takie jak ksylitol i sorbitol.

Jest alkoholem cukrowym, co oznacza, że jest rodzajem węglowodanu, który ma mniej niż jeden gram cukru na gram, ale nadal ma kalorie. Erytrytol 1 kg  jest dostępny w sklepie internetowym Bee.

Erytrytol został po raz pierwszy odkryty w 1848 roku przez francuskiego chemika Jean-Baptiste André Dumasa, który znalazł go w winogronach. Później stwierdzono, że występuje w innych owocach, takich jak gruszki, morele, brzoskwinie i winogrona. Występuje w naturze, jest również stosowany jako emulgator i zagęszczacz.

Jakie są zalety erytrytolu?

To alkohol cukrowy, który, jak udowodniono, pomaga w utracie wagi. Może również pomóc osobom z cukrzycą i problemami trawiennymi. Znajduje się w wielu niskokalorycznych produktach spożywczych, takich jak batoniki muesli i napoje słodzone erytrytolem. Jest powszechnie stosowany jako zamiennik innych rodzajów cukrów, takich jak fruktoza czy sacharoza. Erytrytol może być lepszy dla zdrowia niż inne cukry, ponieważ nie powoduje reakcji insulinowej w organizmie, co oznacza, że nie prowadzi do skoków cukru we krwi ani przyrostu masy ciała. To słodzik, który nie podnosi poziomu cukru we krwi. Jest to również niskokaloryczny pokarm o niskim indeksie glikemicznym. To sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla osób będących na diecie niskowęglowodanowej lub próbujących schudnąć.

Erytrytol 1 kg jest wytwarzany w wyniku fermentacji glukozy przy użyciu drożdży i bakterii, w wyniku czego jako główny produkt powstaje erytrytol wraz z innymi związkami, takimi jak erytruloza wodorowa i dwucukry wodorowe.

Wykazano, że pomaga ludziom w następujący sposób:

-Może pomóc ludziom schudnąć poprzez zwiększenie sytości i zmniejszenie głodu

-Może obniżać poziom glukozy we krwi, co pomaga w kontroli wagi

– Jest niekalorycznym słodzikiem, co oznacza, że nie wywołuje łaknienia jak inne alkohole cukrowe, takie jak ksylitol czy sorbitol.